20 grudnia 2008

świąteczne ozdoby

Witam!
Nie było mnie długo bo czas przygotowań do świąt zaczął się pełną parą:)). Przede mną jeszcze wieeeeeelkie sprzątanie po remoncie:/ (chyba wiecie co to znaczy:)).
Wczoraj na szybkiego zrobiłam wianek na drzwi, jeszcze nie wisi na swoim miejscu ale już niebawem:).
Wianek został zrobiony na podkładzie z siana, gałązek daglezji (długo się trzyma igliwie), całość udekorowana jabłuszkami ze styropianu kupionymi w Tesco, filigranowymi aniołkami z drewna też kupione w owym sklepie, kokardki zrobione własnoręcznie ze złotej wstążki i moje sztuczne pierniki:).
Pierniki wykonane są z masy solnej, "ciasto" rozwałkowałam i foremkami do ciastek powykrawałam różne kształty, dziurki zrobiłam słomką (tak, tak taką zwykłą słomką do picia). Po wyschnięciu (suszone były w piekarniku) pomalowałam farbami akrylowymi, poprzyklejałam koraliki i brokat, na koniec polakierowałam i nawlekłam na rafię.
Gwiazdki z Aniołami to przyklejone fragmenty serwetki (taki ala decoupage chociaż do decoupage nie podobne) na złączeniu pomalowane złotą farbą i całość polakierowane. Proste?!:)


Miałam zrobić dla Was kurs składania gwiazdki z papieru ale....... może jeszcze zdążę przed świętami(?):). Pozdrawiam serdecznie i leeeeeeeeecę, pęęęęęędzę sprzątać:/
Ps Zdjęcia jak zwykle mnie nie zadawalają bo ponuro za oknem.

-Zielonooka

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

piękny wianuszek:))